אלכס רוזנברג, יהודי גאה - בני רב בריח הרצליה
00:00
-

אלכס רוזנברג, יהודי גאה

"ישראל היא מקום מדהים", אומר הפורוורד שמצטרף העונה לבני הרצליה ומוסיף: "אני בא ממשפחה של יהודים מכף רגל ועד ראש. אין ספק שאגדל את ילדיי כיהודים ואשריש בהם את המסורת, בדיוק כפי שהוריי עשו".
untitled-1

"ישראל היא מקום מדהים", אומר הפורוורד שמצטרף העונה לבני הרצליה ומוסיף: "אני בא ממשפחה של יהודים מכף רגל ועד ראש. אין ספק שאגדל את ילדיי כיהודים ואשריש בהם את המסורת, בדיוק כפי שהוריי עשו".

לאחר שסיים את לימודיו באוניברסיטת קולומביה, בחן אלכס רוזנברג את המשך דרכו בכדורסל. בראיון לבלוג של ג'וש הליקמן, הוא מספר כי האפשרות לשחק בארץ הקודש קרצה לו מיד: "נולדתי וגדלתי בניו ג'רזי, למדתי באוניברסיטת קולמביה, גדלתי והתחנכתי כיהודי ודודתי התחתנה עם ישראלי, כך שלי ולישראל יש הרבה במשותף".

רוזנברג, פורוורד שנמצא במקום השישי ברשימת קלעי כל הזמנים של אוניברסיטת קולומביה, הגיע לארץ עם נבחרת ארה"ב למכביה ב-2013. לאחר 4 שנים באוניברסיטה, חזר ארצה וחתם על חוזה במכבי קריית גת, במדיה קלע 6.7 נק' ולקח 2.5 ריב' ב-19.7 דק' בממוצע למשחק בעונה החולפת. רוזנברג מספר כי לא התלבט בנוגע להמשך דרכו המקצוענית, ובחר לתקוע יתד בארץ ישראל כשחתם בקיץ האחרון על חוזה לשלוש שנים בבני הרצליה.

ליהדות יש מקום של כבוד בבית משפחת רוזנברג. "כשהלכתי לשחק במכבייה, זה היה מאוד חשוב למשפחתי, כיוון שאנחנו יהודים מכף רגל ועד ראש", הוא מסביר, "סבא שלי, קורט רוזנברג, שרד את השואה ויש לו סיפור חיים מדהים, אך לצערי זכרונו לא כמו שהיה. אני למדתי בבית ספר עברי בימי ראשון ואנחנו הולכים לבית כנסת בחגים. אין ספק שאגדל את ילדיי כיהודים ואשריש בהם את המסורת, בדיוק כפי שהוריי עשו".

לצד היהדות, גם הספורט זורם בעורקיהם של בני המשפחה. אביו של אלכס שיחק כדורסל, וסבו (קורט) שיחק כדורגל מקצועני באיטליה, בבלגיה ובארה"ב.

את תחילת דרכו בישראל עשה כאמור במכבי קריית גת, לאחר שהשתתף במכביה. "הרגשתי שהייתה לי הזדמנות להגיע ל-נ.ב.א, אבל פציעה מנעה זאת ממני. חתמתי על חוזה עם סוכן והוא סינן עבורי את האופציות הטובות ביותר. הבנתי שישראל היא מקום נהדר להתחיל בו את הקריירה, לאחר מכן קיבלתי גם אזרחות. הסוכן שלי דיבר כמעט עם כל קבוצה בישראל וקיבלתי שלוש הצעות. בחרתי בקריית גת כי הרגשתי שזה מקום טוב להתפתח בו ולצבור בו ניסיון".

ללא משפחה באזור, התחלת חיים חדשים וקריירה חדשה יכולה להיות משימה מאתגרת. רוזנברג מספר על הקשיים שלו ועל הגעגועים לבית בארה"ב. "אין לי כאן קרובי משפחה קרובים, אך הכרתי חברים חדשים שגרים כאן או משחקים כאן".
את זמנו הפנוי, ניצל בין היתר גם כדי להיות מעורב בקהילה הישראלית. "עזרנו לילדים, שיחקנו איתם כדורסל ודיברנו איתם – למרות שהעברית שלי לא כל כך טובה", הוא מספר ומציין כי הוא אוהב מאוד את המעורבות בקהילה.

"חוץ מה-נ.ב.א, ישראל היא בין הליגות הטובות בעולם – טופ 5 מבחינתי", מסכם רוזנברג, "ישראל היא מקום מדהים ואני מאוד גאה במה שהשגתי".

רכישת מנויים

אבירם זליקוביץ'
מורן רוט